Aikataulumuutoksia 12.9.2022 alkaen linjoille 162, 168, 401 ja 402

Linja 162

Lähtöaika myöhentyy. Uusi lähtöaika 12.9.2022 Turengin linja-autoasemalta on klo 8:35.

LähtöpaikkaLähtöaika
Turenki linja-autoasema8:35
Kiianlinnaz
Tarinmaa8:53
Hakoistentie th8:56

Linja 168

Lähtöaika aikaistuu. Uusi lähtöaika 12.9.2022 on klo 7:00 Hyvikkäläntie th / Kuusalammintie th.

LähtöpaikkaLähtöaika
Hyvikkäläntie th / Kuuslammintie th7:00
Virala7:08
Tarinmaa7:15
Turengin yhteiskoulu7:26
Turengin linja-autoasema7:29

Vaihtoyhteys linjalle 10 klo 7:30 ja linjalle 240 klo 7:35

Huom!

Linja 168 jatkaa linjana 200 ja linjan 240 lisäautona klo 7:35 Turenki-Miemala-Tavastia-Hämeenlinna.

Matkalippu tulee leimata uudelleen (vaihtoyhteys) linjalle 200 (vaikka kyseessa sama auto, mutta eri linja) lipputulojen, tilastoinnin ja raportoinnin oikeellisuuden vuoksi.

Linja 401

Lähtöaika aikaistuu. Uusi lähtöaika 12.9.2022 klo 6:10.

LähtöpaikkaLähtöaika
Hämeenlinna, las06:1006:10
Renko TB piha06:357:08
Oinaala06:437:15
Ahoinen06:507:26
Vehmainen07:007:00
Kaloinen07:0407:04
Asemi07:0707:07
Nevilä07:1307:13
Oinaala07:1507:15
Renko TB piha07:2307:23
Luolajazz
Tavastiazz
Hämeenlinna, las07:4807:48
Verkatehdas, Terveyskeskus I07:51

Huom!

Linja 402 on myös uusi aika klo 7:21 Renko-Hämeenlinna-Verkatehdas. Ajaa linjan 401 lisäautona koulupäivisin.

Linja 402

Lähtöaika myöhentyy. Uusi lähtöaika 12.9.2022 klo 7:15.

LähtöpaikkaLähtöaika
Sotka07:15
Renko TB piha07:21
Luolajaz
Tavastiaz
Hämeenlinna, las07:48
Verkatehdas, Terveyskeskus I07:51

Huom!

Linjalla 401 on myös uusi aikataulu klo 7:23 Renko-Hämeenlinna-Verkatehdas. Linja 402 ajaa 12.9. alkaen myös Verkatehtaalle.