Parempi kouluruoka

  • Aloite: Uusia kouluruoka.
  • Paljon maksaa: noin 2,8 – 3,3 euroa (annos). Että olisi koko aika kasvisruokaa mut erikseen voi.
  • Minne: Hämeenlinnan kouluihin.
  • Miksi: koska se tukee terveyttä ja jaksamista ja että kaupassa käynti vähentyisi.
  • Ketkä hyötyy: Oppilaat, opettajat eli kaikki ketkä on opiskelumaailmassa.