Tervetuloa Aimokoulun lasten lauantaihin 9.5.

Aimokoulun ovet ovat auki ”Lasten lauantain” merkeissä 9.5. klo 10–14. Tervetuloa uppoutumaan ”Värien juhlaan” ja lumoutumaan keväisistä väreistä. Tarjolla useita eri pajoja.

Sekoita värilaboratoriossa omat säihkyvät sävysi. Maalaa ateljeessa upeita kukkia. Valokuvaa teoksesi ja itsesi taiteilijana. Leiki kässän pajassa värikkäillä materiaaleilla. Animoi ilmeikkään kirjava hahmo.

Lauantaina 9.5. klo 10–14 Varkatehtaalla osoitteessa Paasikinetie 2. Opistotalon 3 ja 5 kerros. Kulku Verkatehtaankujan kautta.

Ilmoittautuminen Aimokoulun syksyn ryhmiin on avoinna

Aimokoulu on hämeenlinnalaisten oma taidekoulu, joka tarjoaa lapsille ja nuorille mahdollisuuden harrastaa kuva- ja käsityötaidetta innostavassa ympäristössä. Opetus perustuu taiteen perusopetuksen laajan oppimäärän mukaiseen opetussuunnitelmaan. Se tukee pitkäjänteistä harrastamista, kasvua, luovaa ilmaisua, kädentaitoja ja on kivaa.  

Lisätietoa opetuksesta, harrastamisesta ja ilmoittautumisesta.

Ilmoittaudu mukaan saman tien.

Lasten lauantai Värien juhlaa Aimokoululla 9.5. klo 10–14